Parafia Nawitosa w Katowicach [strona archiwalna]

Witamy serdecznie wszystkich parafian oraz gości odwiedzających naszą stronę. Parafia, położona w sercu Katowic, jest miejscem, gdzie każdy może odnaleźć spokój, wsparcie i duchowe wzmocnienie. Chcemy, aby nasza strona internetowa była źródłem informacji, inspiracji oraz miejscem, gdzie możesz poznać lepiej naszą wspólnotę.

Aktywności i Grupy Parafialne

W naszej parafii działa wiele grup i wspólnot, które służą rozwijaniu talentów, zainteresowań oraz umacnianiu więzi między parafianami. Od grup modlitewnych, przez chóry parafialne, aż po zespoły sportowe – każdy może znaleźć coś dla siebie. Grupy te nie tylko wzmacniają naszą wspólnotę, ale także przyczyniają się do rozwoju osobistego każdego z jej członków. Przez wspólną modlitwę, śpiew czy aktywność fizyczną budujemy więzi, które są fundamentem naszej parafialnej rodziny.

crosses sunset silhouettes dusk 671379

Historia naszej wspólnoty

Nasza parafia posiada bogatą i fascynującą historię, która jest świadectwem wiary i wytrwałości społeczności katowickiej. Od skromnych początków jako mała kaplica do rozbudowanej współczesnej struktury kościelnej, historia Parafii Nawitosa jest pełna znaczących wydarzeń, które ukształtowały naszą wspólnotę. Zapraszamy do zapoznania się z kroniką parafii, która jest dostępna na naszej stronie, aby lepiej zrozumieć nasze korzenie i drogę, jaką przeszliśmy.

Programy katechetyczne i szkolenia

Edukacja religijna i formacja wiary są kluczowymi aspektami naszej działalności parafialnej. Oferujemy szeroki zakres programów katechetycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasze spotkania katechetyczne są prowadzone przez doświadczonych katechetów i mają na celu nie tylko przekazanie wiedzy, ale także rozwijanie duchowości i umacnianie relacji z Bogiem. Ponadto, organizujemy cykliczne szkolenia i warsztaty dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę i zrozumienie wiata.

cross sunset silhouette god 1772560

Jesteśmy dla Ciebie

Nasza parafia serdecznie zaprasza wszystkich - zarówno stałych parafian, jak i gości.

Niezależnie, czy jesteś zainteresowany działalnością liturgiczną czy wolontariatem, to otrzymasz duchowe wsparcie.

Zachęcamy do odwiedzania naszego kościoła, uczestniczenia w mszach oraz dołączania do naszych grup parafialnych.

Inicjatywy Społeczne

Zaangażowanie w życie lokalnej społeczności

Parafia Nawitosa aktywnie uczestniczy w życiu społecznym Katowic, inicjując i wspierając różnorodne projekty społeczne i charytatywne. Współpracujemy z lokalnymi organizacjami, szkołami i instytucjami, aby wspólnie realizować projekty na rzecz potrzebujących, edukacji i kultury. Nasi parafianie są serdecznie zachęcani do włączania się w te inicjatywy, co umacnia nasze poczucie wspólnoty i odpowiedzialności za otaczający nas świat.

praying bible reading bible worship 5406270